Airmaxy

   Air-Maxy, potocznie airmaxy to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych butów na świecie. Okazuje się, że pierwsze buty tego typu, zostały wyprodukowane w 198 roku, a ich cechą charakterystyczną jest poduszka gazowa. Wydawać by się mogło, że nigdy nie wyjdą z mody – ich Twórcą jest Tinker Hatfield, a marka Nike co chwile wypuszcza na rynek coraz to nosze, coraz bardziej fantazyjne modele. 

Air-Maxy – ponadczasowe modele dla każdego. 

Jedni piszą Air-Maxy, inni potocznie airmaxy. Czym zaskarbiły sobie sympatię miłośników wygodnego, sportowego obuwia? Air-Maxy mają wiele odsłon, które miały za zadanie prezentowanie wygodnego i amortyzującego obuwia od Nike. Bardzo szybko stały się wyrazem własnego stylu, a jak na rok 198 były rozwiązaniem kontrowersyjnym i wzbudzającym powszechne zainteresowanie. Mówi się, że po ich premierze nic w świecie obuwia sportowego nie było już takie samo…

W przeciągu 28 lat, Air-Maxy zaskakiwały nas coraz nowszymi, innowacyjnymi wcieleniami. Mimo wszystko, każdy z nich zawdzięcza swój czar, wygodę, a także idealną konstrukcję swojemu pierwowzorowi z lat 80- tych – Air-Max 1. Natomiast w latach 90 została zaprezentowana 3 odsłona Air-Maxów. Model ten posiadał nieco większą poduszkę niż jego poprzednicy, nie mniej jego kluczową cechą była estetyka. Wcześniej wspomniany architekt Tinker Harfliend był w stu procentach przekonany o tym, iż model ten musi stać się natychmiastowym hitem. Dlatego też kąt pod jakim ustawił panele i bloki kolorystyczne wręcz napędzały biegaczy do coraz lepszych wyników.

Kolejną odsłoną słynnego obuwia są Air-Max 180. Model ten powstał przy współpracy, oprócz ich twórcy Hatfielda, Bruce’a Kilgore’a. Obaj panowie stworzyli poduszę widoczną zarówno na podeszwie środkowej, jak i zewnętrznej. Oprócz tego zupełnie nową estetyką, jednostka Nike Air była o 50% większa od poprzednich modeli.

Również kolejne modele przechodziły istne modernizacje. Nie mniej, jeden element zawsze pozostałam niezmienny: była to poduszka, czyli znak charakterystyczny dla Air-Maxów. W modeli Air-Max 93 została ona bardziej podkreślona, a także widoczna w zakresie 270 stopni. Następny model oprócz odważnej bryły, posiadał widoczne jednostki Nike Air w przedniej i tylnej części stopy. Było to kompletnie nowatorskie podejście do amortyzacji, a jeszcze kolejny charakteryzował się kontrastami i minimalistyczną cholewką, która z kolei została zestawiona z maksymalną amortyzacją. 

A jakie są teraz Air-Maxy? Na co możemy liczyć decydując się na ich zakup? To przede wszystkim komfort, wygoda, a także doświadczenie, które na przestrzeni lat zamieniło Air-Maxy w doskonałe modele dla najbardziej wymagających klientów.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *